HISTÓRIA
JESEN 2000

traja malí pubertáci dostali jeden z najoriginálnejších nápadov-založit vlastnú skupinu.Bola to však iba formálna skupina, ak sa to vôbec skupina môže nazvat, lebo nikto nemal nástroj, na ktorom by hral alebo vedel hrat. Proste výmysel, ktorý napadne asi každého mladého chalana. Cestnými clenmi boli: Vilo Z, Kamil J, Maroš K. Skupina mala názov Sun Tea... =:))) Neskôr som sa s chalanmi spoznal aj ja, Martin M, kedže sme navštevovali spolocne základnú školu. Kapela dostala názov Martan, z osadenstva vedel už hrat Vilo na gitare a ja na klavíri.  

ROK 2001-

Zabudlo sa na kapelu, nikoho to nebavilo. Kapela sa rozpadla. Zasa je všetko tak, ako bolo predtým...  

ROK 2002 a 2003

Vilo opätovne zakladá kapelu, ktorá sa už s kludom môže za nu oznacit. Zostava: Vilo/gitara,spev/, Kamil/gitara/, Mato/basa,spev/. Bicie nepotrebujeme! Po dohode so skupinou Horkýže slíže si dávame, od nich prebratý, názov Štrbavý mamut. Pod týmto názvom skupina funguje a nic jej nebráni v skladaní jej výtvoroch, ktoré sú niekedy naozaj na zaplakanie. Gitaristi sa snažia do primitívnych songov nabrúsit ešte primitívnejšie sóla... Prišiel Lubo S, bubeník, ktorý hraje na krabiciach s varechami a my ho v tom so zápalom podporujeme idioti!!!S miestom na hranie nie sú žiadne problémy, cvicí sa bud doma, alebo v pivnici, kde nám v ústrety vychádzajú aj susedia(až na zopár výnimiek). V júni 2003 sa uskutocnil náš prvý koncert a bolo to na záverecnom programe našej školy pri príležitosti ukoncenia školského roka a nášho štúdia na základnej škole. Hralo sa na mizernej aparatúre a taký bol aj náš výkon...co už, bol to zaciatok. =:)))) V lete 2003 sa nahral prvý domáci demác bez spevu. V septembri Vilo odchádza žit do Nemecka a tak strácame hlavného gitaristu a postupom casu aj nádeje, že skupina bude fungovat dalej... Pol roka sa nehrá a nerobí vôbec nic, odišiel akurát Lubo, ktorý sa dal k diskácom a na nás sa vysral. Ešte predtým sa ale stihlo nahrat garážové demo Cesta k úspechu (obsahovalo 10 songov).  

SÚCASNOST

Zmena v obsadení: Mato sa stáva bubeníkom a basu preberá Vlado T. Tým sa mení aj meno kapely. Názov je jednoznacný Gauleader. Nemá to však, ako to a prvý pohlad vyzerá, nic spolocné s fašizmom. V lete sa podarilo cez všetky možné prekážky a nepríjemné udalosti, ktoré život stavia do cesty nahrat narýchlo v poradí už tretie, tentoraz štúdiové demo s rovnakým názvom, ako tie ostatné. Je na tom videt, že skupina je celý rok oddelená a preto kvalita, ci už zvuková alebo materialová, nie je velmi potešujúca. Obsahuje 13 skladieb.Toto obdobie môžeme kludne oznacit ako za jedno z najúspešnejších doteraz. Zacalo sa pravidelne skúšat a pribudli aj prvé koncerty, prvé vzplanutia, úspechy no aj pády a údery.Momentálne sa pripravujú nové songy, ktoré dúfam sa podarí aj natocit. =:))